Flota

Dysponujemy ciągnikami siodłowymi wraz naczepami o ładowności do 25 ton.
Wszystkie nasze ciągniki spełniają normę euro 5 i są wyposażone w systemy GPS- które umożliwia nam stałe monitorowanie pozycji pojazdów i przewożonych ładunków.

Dane techniczne zestawów:

RODZAJ DŁUGOŚĆ (M) WYSOKOŚĆ (M) SZEROKOŚĆ (M) ŁADOWNOŚĆ (T)
ciągnik siodłowy z naczepą standard 13,6 2,65 2,47 25
ciągnik siodłowy z naczepą podwyższoną 13,6 2,75 2,49 25
ciągnik siodłowy z naczepą Joloda 13,6 2,65 2,49 25

Ciągniki:

Transport to zaufanie. W skład naszej floty wchodzą tylko ciągniki siodłowe marki Scania R 400 oraz Scania R440. Wybór ten podyktowany był trzema ważnymi dla nas aspektami, niezawodnością , wpływem na środowisko oraz niskim zużyciem paliw. Wiek naszych pojazdów nie przekracza 6 lat. Przez cały okres użytkowania pojazdy są serwisowane tylko w autoryzowanych serwisach Scanii oraz zgodnie z zaleceniami producenta.

Naczepy:

Wszystkie nasze naczepy posiadają możliwość załadunku i rozładunku tyłem, bokami a także górą. Podobnie jak w przypadku ciągników stawiamy na niezawodny sprzęt dlatego posiadamy tylko naczepy firmy Krone oraz Koegel liderów w swojej branży.
Rozwiązania zastosowane w tych naczepach pozwalają na optymalne zabezpieczenie ładunku podczas transportu. Zwłaszcza podczas jazdy na nierównych drogach, na zakrętach lub podczas ostrego hamowania.

Oprócz standardowych naczep typu firanka posiadamy również specjalistyczne naczepy typu JOLODA stosowanych przede wszystkim przy transporcie papieru. Joloda jest to system do samodzielnego rozładunku lub załadunku towaru z pojazdu. Różnica miedzy standardową naczepą a Jolodą polega na podłodze o specjalnej konstrukcji. Wzdłuż podłogi naczepy zamontowane są cztery specjalne prowadnice – szyny, po których poruszają się wyposażone w rolki listwy (tzw. „jolody”), które przesuwają towar do przodu naczepy lub do tyłu. U nas raczej mało znane rozwiązanie, za to w Niemczech bardzo popularne, wręcz wymagane przez znaczną część odbiorców towaru.